Reference

Člověk, který s internetem pracuje, má všeobecnou povědomost o nebezpečí, které na něj všude možně z počítače číhá, ale jsem ráda, že jsem se dozvěděla nové poznatky. Hlavně to, že i firmy, které se vydávají za "bezpečné" či dokonce za "zabezpečující", netvrdí tak úplnou pravdu. Pan lektor mluvil zajímavě, fundovaně, nenudil. Odkazy jsem poslala i známým. Moc děkuji.

Mgr. Marta Gálová, Mateřská škola a základní škole Břeclav, Herbenova

---

Seminář je veden velice příjemnou a srozumitelnou formou. Vypichuje nejdůležitější fakta a problémy, se kterými se denně setkáváme a radí nám, jak se chovat, abychom byli chráněni. Rady jsou celkem jednoduché, jen je dodržet...

Ivana Paulová, Speciální základní škola a praktická škola Chrudim

---

Přednáška byla zajímavá a poučná. Některé informace pro mě nebyly nové, ale vůbec jsem neměla tušení, že cokoli dám na WhatsApp, stává se jejich majetkem. Až jsem se lekla, i když jsem tuto aplikaci využila zatím jen jednou. Obecně nejsem příznivcem sociálních sítí a na žádné nemám svůj profil. Po té, co jsem slyšela si určitě žádný nezaložím a informace předám dál. Děkuji.

Mgr. Lenka Benadová, Mateřská škola a základní škola Břeclav

---

Webinář mi byl doporučen zaměstnavatelem, což je ZŠ a MŠ Nikolčice. Přiznám se, že patřím mezi tzv. vlažné uživatele ICT technologií, což znamená, že používám mobilní telefon a PC jenom k nezbytným úkonům, které jsou nutností pro běžnou komunikaci. Byla jsem zvědavá, co vlastně uslyším a že se dozvím něco "pikantního". Webinář mě mile překvapil, pan lektor byl věcný, konkrétní a i přes počáteční potíže se zvukem jsem se ubezpečila, že všechny operace ve své podstatě provádím dle rad pana lektora, že mám svá zařízení dobře zabezpečena a že nepoužívám žádné zbytečné aplikace.

Jana Vacenovská, ZŠ a MŠ Nikolčice

---

Lektor srozumitelně a přehledně podal informace o našem chování na internetu, upozornil na nebezpečí, doporučil odkazy, zdroje, literaturu. Informace využiji nejen v soukromém životě, ale i ve výuce žáků ZŠ. Jedná se o závažné téma, ani my dospělí si často neuvědomujeme, jak je naše chování na internetu nebezpečné.

Mgr. Jitka Činčalová, ředitelka Speciální základní škola a praktická škola Chrudim

---

Webinář byl přehledný, plný jasných a srozumitelných informací pro širokou veřejnost. Byť jsem se seminářů s podobnou tématikou již v minulosti zúčastnila, i tak jsem si z webináře odnesla řadu užitečných nových informací. Je mi jen líto tak málo dotazů na konci webináře, jsem si jistá, že by přednášející měl ještě spoustu zajímavých informací. Seminář by byl jistě lepším zážitkem před fyzicky přítomným publikem. Každopádně jsem byla s jeho náplně velmi spokojená.

Eva Konečná, AKADEMIA Gymnázium, Základní škola a Mateřská škola, s.r.o.

---

Webinář byl pro mne přínosem. Byl prezentován srozumitelnou formou a zároveň s odbornou erudicí. Patřím ke starší generaci, která s počítači nevyrůstala a proto oceňuji, že jsem byla přehledně seznámena s nebezpečím, které na internetu hrozí a zároveň i s možnostmi ochrany.

Mgr.Zdeňka Jakoubková, SŠ,ZŠ a MŠ JISTOTA o.p.s., Tetín 1 Prostějov

---

Seminář byl pro mne velice přínosný a to hned ze dvou důvodů: soukromě a pracovně. Tímto seminářem budu moci přispět dalšímu bezpečnému šíření velice důležitých věcí, které jsou součástí každodenního života prakticky všech lidí zvláště v současné době. Předám důležité informace žákům v rámci hodin multimediální výchovy na 2. stupni.

Velice děkuji za přínosný webinář!

Mgr. Andrea Tůmová, ZŠ Havlíčkův Brod

---

Webinář Internet s rozumem byl pro nás přínosný. Seznámili jsme se se základními pravidly chování na internetu a ujistili jsme se, že musíme být při jeho využívání opatrní. Informace a postoje budeme dále předávat našim žákům, nejen v hodinách informatiky. Chování na internetu pokládáme za důležitou osvětu nejen u pedagogů a žáků, ale i celé veřejnosti.

Těšíme se na další spolupráci.

Učitelé ZŠ Bystřice pod Hostýnem

---

Líbí se mi stručnost, přehlednost a jasnost semináře. Perfektní byla část týkající se reklamy a mapování naší „stopy“. Pracujeme také s dětmi s mentálním postižením a právě je ochránit a naučit si informace ověřovat, je složité.

Mgr.Lada Vargová, zástupkyně ředitelky školy, Základní škola a Mateřská škola, Praha 8